Leasing Tarnów - lokalny ekspert leasingowy

Jeżeli myślisz nad swoim pierwszym leasingiem, przedstawiamy komplet wiedzy na temat tego czym jest leasing, co można wziąć w leasing oraz w jaki sposób go uzyskać. W artykule dowiesz się także, jaki leasing oferuje Tarnów dla swoich mieszkańców i firm.

kluczyki na tle samochodu leasingowego
Spis treści:

Czym jest leasing?

Leasing jest sposobem finansowania zakupu samochodów oraz innych środków trwałych. Jest to alternatywa dla płatności gotówką lub kredytów. Wyróżniamy trzy najważniejsze podmioty leasingu: leasingodawca, leasingobiorca i sprzedawca. Sprzedawca sprzedaje przedmiot leasingu leasingodawcy, który podpisując umowę na czas określony z leasingobiorcą, umożliwia mu odpłatne korzystanie z danego przedmiotu. Właścicielem przedmiotu jest leasingodawca, gdyż zakupiony od sprzedawcy przedmiot należy już w całości do niego.

Raty leasingowe jest to tzw. czynsz leasingowy i jest on określoną kwotą, za którą leasingobiorca może korzystać z danego przedmiotu leasingodawcy. Raty są miesięczne a ich kwota jest z góry ustalona w umowie leasingowej.

Istotnym elementem leasingu jest leasing konsumencki. Jest to forma finansowania dla osób, które nie prowadzą żadnej własnej działalności gospodarczej. Osoby prywatne mogą sfinansować zakup środków trwałych na zasadach leasingu bez potrzeby brania kredytu lub pożyczki.

Nie zawsze jednak jest konieczność uczestnictwa trzeciej strony w przypadku podpisywania umowy leasingowej. Leasing bezpośredni to forma finansowania, która opiera się na transakcji pomiędzy dwoma stronami – samym sprzedawcą (często producentem przedmiotu leasingu) i leasingobiorcą. Leasing pośredni to transakcja, w której pośredniczy trzecia strona, zwana leasingodawcą.

Co się dzieje po zakończeniu umowy?

Po zakończeniu okresu trwania umowy, leasingobiorca uzyskuje pełne prawo własności do przedmiotu umowy lub ma możliwość wykupu przedmiotu za określoną z góry w umowie kwotę. Należy pamiętać o tym, iż wartość początkowa znacznie różni się od wartości rezydualnej danego przedmiotu leasingu. Wartość rezydualna to cena przedmiotu leasingu pomniejszona o amortyzację (zmniejszenie wartości przedmiotu leasingu, które jest naturalnie związane z użytkowaniem danego przedmiotu).

Firmy leasingowe w Tarnowie

Oddziały firm leasingowych oferujących leasing pojazdów: Idea Leasing Getin Leasing Tarnów, ING Lease, Masterlease, mleasing, PKO Leasing.

Współpracujemy z wieloma bankami leasingowymi, również z tymi wymienionymi powyżej.

Co można wziąć w leasing w Tarnowie?

W leasing można wziąć praktycznie wszystko. Oczywiście najpopularniejszym przedmiotem leasingu są samochody, lecz wyróżniamy także inne: smartfony i smartwatche, konsole do gier, laptopy i komputery, sprzęt RTV i AGD, transport ciężarowy i dostawczy, maszyny budowlane, rolnicze i leśne, sprzęt medyczny, wyposażenie biura i sklepu, jachty i motorówki a także nawet nieruchomości.

Czy potrzebujemy wkładu własnego?

Istnieje możliwość uiszczenia opłaty wstępnej, czyli pierwszej opłaty leasingowej. Jest to kwota stanowiąca część wartości przedmiot leasingu. Może ona się wahać w zależności od ogólnych zasad leasingowych danej firmy lub być z góry określona w umowie.

Nie wszystko jednak można wziąć w leasing. Dużo prostszym i szybszym procesem jest kredyt. Jeżeli potrzebujesz finansowania na dowolny cel, skorzystaj z oferty naszego doradztwa.

Kazimierz Janiczek
Kazimierz Janiczek

Jestem autorem bloga, którego właśnie czytasz a także założycielem Tarnów1000. Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofertach kredytowych wszystkich banków w Polsce, dzięki czemu wiem w jakim banku znajdziesz najtańszą ofertę dla Twojej branży. Finanse i giełda to moja pasja, dlatego chętnie dziele się wiedzą z czytelnikami bloga.

O mnie
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments