Kredyt hipoteczny i mieszkaniowy w Tarnowie​ - 14 lokalnych banków

Mimo panującej opinii publicznej, że pożyczka hipoteczna to ostateczność coraz więcej Polaków decyduje się aby zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku. Nierzadko jest to jedyną rzeczą, jaką mogą zrobić aby spełnić swoje marzenie o własnych czterech ścianach. Jeżeli interesuje Cię kredyty mieszkaniowe w Tarnowie, to miasto daje coraz więcej możliwości swoim mieszkańcom. Młodzi ludzie, gdy podejmują się swojej pierwszej poważnej pracy chcą się jak najszybciej usamodzielnić. Wówczas własny dom czy mieszkanie daje im największy wachlarz możliwości do dalszego rozwoju utrzymując jednocześnie stabilizację. Przedstawiamy najprostsze i najkorzystniejsze sposoby na znalezienie atrakcyjnego kredytu mieszkaniowego.

Chciałbyś mieć swoje 4 ściany? A może myślisz o budowie własnego domu? Jest mnóstwo ofert kredytów hipotecznych, których ilość może przyprawić potencjalnego Klienta o ból głowy. W poniższym artykule mówimy gdzie i jak szukać najtańszych kredytów hipotecznych w Tarnowie.

kredyt mieszkaniowy tarnów
Spis treści:

Jak znaleźć najtańszy kredyt mieszkaniowy w Tarnowie?

Aby uzyskać jak najkorzystniejszą ofertę na kredyt hipoteczny wpierw należy zapoznać się ze wszystkimi ofertami dostępnymi na rynku. Warto skonsultować się z doradcą finansowym, który będzie na bieżąco z dynamicznymi zmianami w sektorze finansów a także jest zaznajomiony z lokalnym rynkiem deweloperów i biurami pośrednictwa nieruchomości. Pośrednik finansowy zna osoby pracujące w bankach oraz ma największe rozeznanie w ofertach na kredyty hipoteczne. Dodatkowo przeanalizuje z Tobą wszystkie propozycje od banków, uwzględniając porównanie 14 ofert na kredyt mieszkaniowy w Tarnowie, które ostatnio górują na top liście kredytów hipotecznych 2020. 

Gdzie znaleźć najlepsze kredyty hipoteczne?

Istnieje wiele internetowych porównywarek kredytów hipotecznych w Tarnowie, niemniej jednak są one często nierzetelne, ponieważ nie uwzględniają indywidualnych parametrów potencjalnego kredytobiorcy. Porównywarki jedynie szacują wysokość rat, a pozytywna decyzja kredytowa jest zależna od wielu innych czynników. Przy wyborze kredytu hipotecznego w Tarnowie należy pamiętać, że różnica w oprocentowaniu i prowizjach może być kolosalna. Generalnie najważniejsze jest to, by sprawdzić jak najwięcej ofert w jak największej ilości banków. Wybierając ten najtańszy możemy zaoszczędzić aż około 70 000 zł. Umowę kredytową będziemy podpisywać na co najmniej 20 lat i będziemy musieli zdecydować, czy kredyt spłacamy w ratach stałych lub malejących. Należy także zorientować się, czy i jakiego zabezpieczenia oczekuje od nas bank, a także dowiedzieć się o wymaganym ubezpieczeniu.

Dlaczego doradca finansowy się opłaca?

Wybór doradcy finansowego to decyzja, dzięki której zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego wysiłku chodzenia po bankach i składania wniosków. Często umowy na pożyczki hipoteczne są przedstawione w skomplikowanym języku, a doradca objaśni Ci klarownie każdy szczegół dokumentów. Należy przy tym pamiętać, że każdy samodzielnie złożony wniosek obniża Twoją zdolność kredytową, dlatego warto zasięgnąć opinii doradcy finansowego, który zadba o to by przedstawić Cię z jak najlepszej strony. Możesz także skorzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej, jednak są one bardzo niedokładne, gdyż nie uwzględniają branży w jakiej pracujesz, co z kolei ma duże znaczenie przy udzielaniu Ci kredytu hipotecznego w Tarnowie przez bank. Żadna porównywarka nie uwzględnia Twojej zdolności kredytowej ani wiarygodności. Co więcej, banki cenią sobie stałych partnerów, co daje doradcom większe możliwości negocjacji warunków kredytowych dla swoich klientów.

Nasza niezależna firma Tarnów1000 oferuje swoim Klientom bezpłatną pomoc w doborze najtańszego kredytu hipotecznego a także gotówkowego i dla firm – spośród ofert wszystkich banków działających na polskim rynku finansowym. Analizujemy dokładnie sytuację finansową Klienta i specjalizujemy się w usuwaniu złej historii kredytowej sprzed lat. Przedstawiamy wszystkie oferty i wspólnie wybierzemy najlepszą. Gwarantujemy wsparcie przez cały okres kredytowania i zajmujemy się wszystkimi formalnościami. Od paru lat działamy też na terenie Krakowa jako kredyty hipoteczne Kraków z dojazdem eksperta. 

Ile potrzeba wkładu własnego na kredyt hipoteczny w Tarnowie?

Gdy porównasz już możliwie wszystkie propozycje należy pamiętać, że na polskim rynku działa głównie 14 znanych i dużych banków, które najprawdopodobniej udzielą Ci pożyczki mieszkaniowej i warto do nich zajrzeć. Aby porównanie 14 ofert na kredyt mieszkaniowy w Tarnowie zaowocowało pozytywnym efektem należy zastanowić się jaki wkład własny powinieneś zainwestować. 

Wielu Polaków zdecydowało się na kredyt hipoteczny, ze względu na szybką możliwość realizacji swoich planów i marzeń. Dostępność ofert jest wysoka, a pozytywne decyzje kredytowe są uzależnione niestety od wielu czynników. Znajomość lokalnego rynku deweloperów jest bardzo przydatna w doborze odpowiedniej oferty bankowej. Bez odpowiednich narzędzi i analizy finansowej ciężko jest trafić na najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny w Tarnowie. Jest to wykonalne, lecz niesamowicie czasochłonne, aby samodzielnie chodzić do banków i pytać o oferty kredytowe. Należy także pamiętać, że są to oferty poglądowe – końcowa oferta może różnić się od tej przedstawionej przez bank, ze względu na Twoje zarobki i pozostałe decydujące czynniki.

Nasz ekspert radzi:

“Jeżeli Twoje własne oszczędności wynoszą 30 000 zł. dobrze jest zainwestować te pieniądze np. w fundusze inwestycyjne. Ze średnią stopą zwrotu na poziomie 8% kwota 30 000 zł urośnie w 30lat do kwoty 328 000 zł. co powinno pozwolić Ci w pełni spłacić zaciągnięty kredyt hipoteczny w Tarnowie (nawet z nadwyżką!).”

A co w wypadku mniejszej kwoty?

Jeżeli jednak interesuje Cię kredyt poniższej 50 000 zł polecamy przeczytanie naszego artykułu o kredycie gotówkowym – taka pożyczka nie wiąże się z tyloma formalnościami, bank decyduje dużo szybciej, a pieniądze możesz otrzymać już na drugi dzień.

Tarnów jest, był i będzie chętnie zamieszkiwanym przez także młodych ludzi miastem ponieważ dzieli go niespełna 40 minut drogi do Krakowa. Najważniejsze aby pamiętać, że samo bycie w posiadaniu zdolności kredytowej to już majątek – słusznie zagospodarowany może przynieść nam takie zyski, jakich nigdy nie osiągnęlibyśmy przy inwestowaniu samych naszych oszczędności.

Nasze doradztwo finansowe i kredytowe realizuje:

  • kredyt na budowę nieruchomości (zarówno prywatnych, jak i komercyjnych)
  • zakup nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym
  • zakup nieruchomości w oparciu o dochody uzyskiwane za granicą
  • kredyt konsolidacyjny
  • kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką
  • pożyczki hipoteczne
  • refinansowanie kredytu hipotecznego
Kazimierz Janiczek
Kazimierz Janiczek

Jestem autorem bloga, którego właśnie czytasz a także założycielem Tarnów1000. Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofertach kredytowych wszystkich banków w Polsce, dzięki czemu wiem w jakim banku znajdziesz najtańszą ofertę dla Twojej branży. Finanse i giełda to moja pasja, dlatego chętnie dziele się wiedzą z czytelnikami bloga.

O mnie
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments