Kredyt dla firm w Tarnowie

Kredyt na firmę w Tarnowie to jeden z najlepszych sposobów aby rozwijać swoją działalność gospodarczą. Jeżeli zamierzasz zwiększyć produkcję lub poszerzyć działalność swojej firmy idealnym rozwiązaniem będzie kredyt firmowy w Tarnowie. Finansowanie dla firm pozwala na realizację planów oraz zwiększenie majątku i wartości firmy. Dzięki pożyczkom firmowym możesz zmodernizować swoją działalność lub zacząć czerpać korzyść z dostępnych nowych technologii. 

kredy dla firm
Spis treści:

Najlepszy kredyt firmowy w Tarnowie.

Stawiając na kredyt firmowy oferuje multum możliwości oraz szans rozwoju, ponieważ miasto rozwija się w diametralnym tempie. W obecnej sytuacji warto także mieć rozeznanie w ofertach kredytów firmowych online.

Ranking kredytów dla firm oraz co należy wiedzieć

Działalność gospodarcza może być prowadzona na różnych warunkach, są to m.in. ciągły rozwój czy innowacyjność przedsiębiorcza. Od tego zależy także, czy firma korzysta z finansowania własnego lub zewnętrznego. Mała liczba przedsiębiorstw ma możliwość rozwoju firmy bez środków dodatkowych. To oznacza, że banki od lat wprowadzają nowe oferty, mające na celu udzielanie kredytów dla firm. Istnieją także kalkulatory kredytów firmowych, jednak nie uwzględniają one wielu istotnych parametrów. 

Jakie finansowanie dla firmy powinniśmy więc wybrać? 

Do wyboru finansowania powinniśmy się skrupulatnie przygotować. Można samodzielnie rozeznać się w ofertach bankowych bądź też skorzystać z pomocy doradztwa finansowego. Samodzielne przeglądanie ofert wiąże się zawsze ze spędzeniem ogromnej ilości czasu, na co przedsiębiorca nie może sobie często pozwolić. Przy pomocy profesjonalnego doradcy finansowego znacznie możemy ograniczyć czas poszukiwań, a dodatkowo dostaniemy zestaw wszystkich dostępnych na Polskim rynku ofert. Doradca finansowy ma rozeznanie we wszystkich aktualnie istniejących ofertach kredytów dla firm oraz zajmie się kompletowaniem dokumentów i znacznie ułatwi nam cały proces. 

Jakie się wymagane dokumenty przy kredycie firmowym w Tarnowie

Najczęściej niezbędne są:
  • dowód osobisty osoby prowadzącej działalność
  • dokumenty założycielskie (np. wyciągi z CEIDG)
  • ostatnia deklaracja PIT (dołączyć należy potwierdzenie złożenia w US)
  • dowód opłacenia podatku bądź zaświadczenie o braku zaległości w US oraz ZUS
  • książeczka przychodów i dochodów
  • prognozowanie finansowe na cały okres kredytowania
  • wniosek kredytowy

Co to jest kredyt obrotowy i jak go dostać?

Obecnie dostępnych jest wiele ofert bankowych, m.in.: kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, kredyty inwestycyjne oraz kredyty obrotowe. Bardzo często klienci decydują się na kredyt gotówkowy, ponieważ uzyskane środki można przenieść na działalność gospodarczą. Niemniej jednak kredyty obrotowe nie tracą na zainteresowaniu. Kredyt obrotowy to pożyczka, którą właściciel danej firmy zobowiązuje się przeznaczyć na opłaty związane z jej działalnością. Nie jest to jednak kredyt na otwarcie firmy, lecz finansowanie aktualnych kosztów. 

Kredyt obrotowy – zalety i wady.

Jedną z zalet pożyczek obrotowych jest fakt, iż możemy wydać ją na cokolwiek chcemy, tak długo jak wiąże się to z wydatkami na prowadzoną przez nas działalność gospodarczą np.: materiały, towar czy wypłaty dla pracowników. Dodatkowo w przypadku brania pożyczki na firmę okres kredytowania jest długi (12 miesięcy do nawet 36 miesięcy). Taki rodzaj kredytu może być wielokrotnie spłacany i uruchamiany a jego warunki są bardzo elastyczne – możemy wybrać czy pieniądze dostaniemy w ratach czy też jednorazowo. Minusem kredytu obrotowego jest to, że można go zaciągnąć tylko na spłatę zobowiązań, które nie są przeterminowane. Zazwyczaj trzeba także założyć lub mieć konto w banku, w którym staramy się o kredyt na firmę. Trzeba także pamiętać, że bank może wymagać od nas zabezpieczenia, które zwykle jest w postaci nieruchomości. 

Kazimierz Janiczek
Kazimierz Janiczek

Jestem autorem bloga, którego właśnie czytasz a także założycielem Tarnów1000. Zajmuję się analizowaniem codziennych zmian w ofertach kredytowych wszystkich banków w Polsce, dzięki czemu wiem w jakim banku znajdziesz najtańszą ofertę dla Twojej branży. Finanse i giełda to moja pasja, dlatego chętnie dziele się wiedzą z czytelnikami bloga.

O mnie
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments